سرخط اخبار

فرماندار جلفا از عملکرد هیات های عزاداری تقدیر کرد

فرماندار شهرستان جلفا از عملکرد مطلوب و شایسته هیات های عزاداری در برگزاری مراسم امسال سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در سطح شهرستان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی  گفت: هیات های عزاداری با برنامه ریزی های به عمل آمده در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی قدم برداشته و این فلسفه عزاداری امام حسین(ع) است.

وی افزود: پرهیز از خرافات و بدعت  درعزاداری های امسال در این شهرستان نکته جالبی بود که باید این فرهنگ ورسم عزاداری در جامعه نهادینه باشد.

فرماندار جلفا تصریح کرد: رعایت نظم و انضباط وهمکاری دستجات حسینی با مامورین انتظامی وامنیتی بسیار ستودنی و قابل توجه تقدیر است.

محمودی ادامه داد: حضور پرشور وبا عظمت مردم شهرستان در اجتماع بزرگ عاشوراییان وعرض ارادت خالصانه به سرور شهیدان در هادیشهر، نمود عینی وحدت وهمدلی آحاد مردم در همه صحنه ها و لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری بود.

وی خاطرنشان کرد: بی شک بصیرت وبیداری مردم وحضور هوشمندانه در صحنه ها در پیشبرد آرمان های اسلام ناب محمدی و قیام عاشورا در جامعه موثر خواهد بود.

در شهرستان جلفا تعداد 45 هیات عزاداری در شهرها وروستاهای این شهرستان ساماندهی و ثبت شده است.

این شهرستان با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز اذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان وجمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد. 

بازدید 380 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار علمی و فرهنگی
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %