سرخط اخبار

فرماندار جلفا: مطالعه در فضای مجازی از کتابخوانی سبقت گرفته است

فرماندار شهرستان جلفا گفت: میل به مطالعه در فضای مجازی در مقایسه با رجوع به کتابخانه افازیش یافته و باید برنامه ریزی اساسی در این خصوص انجام گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی هادیشهر اظهار کرد: تنها راه مقابله با این وضعیت تلاش برای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه است.

وی به مزایای استفاده از کتاب اشاره و تصریح کرد: وجود منابع غنی ومرجع معتبر کاربردی در کتاب بر سطحی بودن فضای مجازی ارجحیت دارد.

فرماندار جلفا ژورنالیستی و کم محتوا بودن منابع موجود در فضای مجازی را مانع بزرگی برای پیشرفت های علمی دانست.

محمودی به جایگاه و نقش والای علم و فنآوری در توسعه علمی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه علمی به پشتوانه منابع غنی علمی و برنامه های اثر گذار امکان پذیر است.

وی بر ضرورت برنامه ریزی در نوجوانان و جوانان برای نیل به توسعه علمی با ترویج فرهنگ مطالعه در این قشر تاکید کرد.

محمودی در این بازدید که به مناسبت روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار انجام گرفت، در جریان نحوه خدمات دهی به مردم در کتابخانه ها و وضعیت شغلی کتابدارها قرار گرفت.

مدیر کتابخانه های عمومی جلفا نیز در این گزارش از آخرین وضعیت مطالعه و کتابخوانی در شهرستان ارایه و آن را مطلوب ارزیابی کرد.

هم اکنون در شهرستان جلفا تعداد سه کتابخانه فعال در شهرهای جلفا، هادیشهر وسیه رود و یک واحد کتابخانه در روستای لیوارجان با مجموع 60 هزار نسخه کتاب دایر است.

24 آبان به نام روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

بازدید 348 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار علمی و فرهنگی
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %