سرخط اخبار

نرخ بیکاری در جلفا بالا و نگران کننده است

فرماندار شهرستان جلفا از نرخ بالای بیکاری در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: با وجود سرمایه گذاری کلان در حوزه اقتصاد و تولید، نرخ بیکاری در این شهرستان رو به افزایش نهاده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودي روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان افزود: به رغم وجود قابلیت های بالای اشتغالزایی در جلفا، افزایش جمعیت بیکاران در این شهرستان بیمعنی و نگران کننده است.

وی تصریح کرد: قرار گرفتن این شهرستان در ردیف های بالای بیکاری در سطح آذربایجان شرقی، تهدیدی جدی در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری و تحقق سیاست های اشتغالزایی دولت در این شهرستان به شمار می رود.

فرماندار جلفا با شاره به برنامه هایث دولت یازدهم در رونق اقتصادی و جذب سرمایه گذاری و تلاش برای روان سازی سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار، افزود: برنامه های خوبی در این زمینه در سطح شهرستان تدوین شده است.

سهم ناچیز شهرستان از تسهیلات خود اشتغالی محمودی ادامه داد: در سال گذشته و جاری تسهیلات بانکی در بخش اشتغالزایی به شهرستان جلفا اختصاص یافت که سهم بسیار ناچیزی است.

وی بر نقش بانک های عامل در تحقق سیاست های دولت در حوزه اشتغال تاکید کرد و افزود: بانک ها با تسریع و روان سازی اعطای تسهیلات بانکی در رونق اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان نقش آفرینی کنند.

فرماندار جلفا چالش های اشتغالزایی در این شهرستان را ناشی از ارایه آمارهای غیر واقعی برخی نهادها در حوزه اشتغال دانست و گفت: حصول اطمینان از آمار ارایه شده به طور یقین زمینه ساز اشتغال پایدار و واقعی در شهرستان خواهد شد.

محمودی تصریح کرد: بسیاری از تسهیلات بانکی اشتغالزایی به افراد غیر واجد شرایط اعطا شده که هیچ نقشی در اشتغالزایی و کاستن جمعیت بیکاری در شهرستان نداشتند.

کمیته نظارتی برای پیگیری تسهیلات اشتغالزایی تشکیل شود

فرماندار جلفا اظهار کرد: به منظور نظارت بر روند تسهیلات بانکی اشتغالزایی کمیته ای متشکل از دستگاههای ذیربط تشکیل شود.

محمودی افزود: با تشکیل این کمیته بر نحوه جذب صحیح تسهیلات بانکی توسط دریافت کنندگان تسهیلات نظارت کامل می شود که در نهایت به تحقق اهداف و برنامه های دولت در رفع بیکاری منجر خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان و منطقه ازاد ارس در ریشه کنی بیکاری و زمینه سازی برای اشتغال جوانان گام های موثری برداشت.

 

 

بازدید 397 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار علمی و فرهنگی
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %