سرخط اخبار

مسیر توسعه و آبادانی روستاها در دولت تدبیر و امید هموار شده است مطلب ویژه

فرماندار شهرستان جلفا با تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در روستاها، گفت: مسیر توسعه و آبادانی مناطق محروم و کم برخوردار به همت دولت یازدهم هموار شده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، زاهد محمودی در نشست بررسی مسایل و مشکلات روستای قشلاق از توابع بخش مرکزی شهرستان، اظهار کرد: دولت دکتر روحانی توجه ویژه ای به روستاها داشته و در این راستا با ارایه راهکارها و تدوین سیاست های امیدافزایی در مسیر توسعه متوازن و همه جانبه قدم برداشته است.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی روستاها با سالهای گذشته قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: اقدامات دولت یازدهم تداوم خدمات دولت اصلاحات در روستاهاست و در دولت قبلی به این اندازه به آبادانی روستاها توجه نشده است.

فرماندار جلفا با اشاره به تخصیص اعتبارات برای طرح های عمرانی، خاطرنشان کرد: به رغم وضعیت نامطلوب اعتبارات عمرانی، با برنامه ریزی های صورت گرفته و نگاه مثبت دولت به آبادانی، پروژه های عمرانی بسیار خوبی در روستاها در حال انجام است.

محمودی با تاکید بر اینکه پیشرفت روستاها تنها با اتکاء به اعتبارات دولتی میسر نخواهد بود، ابراز داشت: دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان بازوان اجرایی دولت در روستاها زمینه پیشرفت و آبادانی را فراهم کنند.

در این نشست بخشدار مرکزی جلفا با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت روستاهای تابعه، ابراز امیدواری کرد: با همت ویژه دولت و مشارکت روستاییان روند توسعه و آبادانی روستاها در این شهرستان آغاز شده است.

سید حسام الدین حسامی افزود: با عنایت دولت تدبیر و امید نیازها و امکانات اولیه در تمامی روستاهای بخش مرکزی فراهم است که این امرباعث تثبیت جمعیت روستایی شده است.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های به عمل آمده در کنار محمور قرار گرفتن روستاها در تولید فرآورده های دامی و محصولات کشاورزی، چرخ صنعت و سرمایه گذاری نیز در روستاها به حرکت درآمده است.

در این نشست که تعدادی از مدیران دستگاههای دولتی خدمات رسان حضور داشتند، در خصوص رفع برخی مشکلات روستای قشلاق از جمله لزوم تعریض راه ارتباطی، احداث جاده بین مزارع و مراتع، رفع کمبود آب کشاورزی و محیط زیست تصمیماتی گرفته شد.

دیدارهای عمومی فرماندار شهرستان جلفا با حضور روسای ادارات با اهالی روستاها به صورت دوره ای و منظم در بخش مرکزی و سیه رود برنامه ریزی شده است.

روستای قشلاق با تعداد 167 خانوار و جمعیت روستایی 365 نفر در بلندترین نقطه شهرستان جلفا در ارتفاعات کیامکی واقع شده و یکی از مناطق گردشگری به دلیل وجود آبشارهای زیبا، طبیعت بکر و اب و هوای مطبوع به شمار می رود.

بازدید 467 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه سایت
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %