سرخط اخبار

توسعه کشاورزی مهم ترین برنامه دولت درشهرستان جلفا است

زاهد محمودی روز سه شنبه در نشست تخصصی طرح انتقال آب از رودخانه ارس به اراضی بالادست هادی شهر، اظهارکرد: توسعه بخش کشاورزی از هسته های اصلی سند تدبیر و توسعه این شهرستان است که کارهای زیربنایی در این خصوص آغاز شده است.

وی به وجود ظرفیت آب رودخانه ارس و انتقال آن به اراضی بالادست اشاره و اضافه کرد: با ادامه این طرح در اراضی بالادست هادی شهر، زاویه، لیوارجان و دشت افشار و نوشیروان این شهرستان به یکی از قطب های کشاورزی شمال غرب تبدیل می شود.

محمودی، از شرکت آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاروزی آذربایجان شرقی خواست تعهدات خود را درانتقال آب ارس به اراضی بالادست عملی کنند.

وی گفت: به واسطه وجود قابلیت های بالقوه کشاورزی به خصوص در بخش سیه رود، یک پنجم اعتبارات تملک دارایی های شهرستان و اعتبارات ملی شهرستان در سال 94 به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

محمودی بر نقش بخش کشاورزی شهرستان دراشتغال زایی و تولید اشاره و اظهارکرد: به واسطه اجرای طرح های پمپاژ آب از رودخانه ارس به اراضی بالادست درکنار تقویت تولید محصولات باغی و کشاورزی، میزان اشتغال جوانان نیز افزایش یافته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این نشست از توجه ویژه دولت تدبیر وامید به توسعه کشاورزی خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده و تخصیص اعتبارات لازم توسعه کشاورزی استان فراهم شده است.

کریم مهری ، به ظرفیت های بالای کشاورزی شهرستان جلفا به واسطه بهره مندی از رودخانه ارس و اراضی مستعد کشاورزی اشاره و بر ضرورت اجرا و تکمیل انتقال آب به اراضی بالادست هادی شهر تاکید کرد.

بازدید 394 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار شهرستان
مدیر سیستم

مدیر سیستم: ارژنگ فری

وبگاه: arashost.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %