سرخط اخبار
اخبار مهم

اخبار مهم (68)

شنبه, ارديبهشت 09 1396

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان گفت: زیرساخت های لازم برای فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران ایرانی در آن جمهوری فراهم است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

منصور آیرم در نشست بررسی مسایل مرزی شهرستان جلفا و جمهوری خودمختار نخجوان با فرماندار جلفا اظهار کرد: نخجوان در زمینه طرح های مختلف تولیدی، خدماتی و صنایع ظرفیت های فراوانی دارد و می توان از این ظرفیت برای تولید و اشتغال استفاده کرد.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته در زمینه کشاورزی، فرهنگی و اقتصادی گام های موثری برداشته شده، افزود: در صورت اهتمام جدی مسوولان برای رونق فعالیت های اقتصدی شاهد گسترش روابط فی مابین خواهیم بود.

سرکنسول ایران در نخجوان به صادرات انواع کالا از مرز جلفا به آن جمهوری اشاره و تصریح کرد: استقبال اتباع آذری از کالاهای ایرانی به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب رشد فزآینده ای داشته است.

"آیرم" لازمه رونق اقتصادی در این مرز را بهینه سازی خدمات به اتباع آذری در کنار حفظ و تقویت روحیه مهمان نوازی و نوع دوستی ملت ایران بیان کرد.

وی در این دیدار که دادستان جلفا و فرمانده انتظامی شهرستان حضور داشتند، ضرورت رسیدگی به پرونده های مابین اتباع آذری و ایرانی را خواستار شد.

فرماندرا جلفا در این نشست با بیان اینکه عزت و سربلندی اتباع ایرانی در سفر به کشورهای همسایه بهبود یافته است، گفت: این امر در سایه سیاست های مثبت دولت یازدهم در تعامل با کشورهای همسایه تحقق یافته است.

زاهد محمودی ضرورت پیگیری حق و حقوق اتباع ایرانی و دفاع از حیثیت ایرانیان در جمهوری خودمختار نخجوان را از سرکنسول ایران در آن جمهوری خواستار شد.

وی با اشاره به وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی و ظرفیت های فراوان سرمایه گذاری در جمهوری خودمختار نخجوان، ضرورت استفاده از این ظرفیت ها را مورد تاکید قرار داد.

در این نشست که در فرمانداری شهرستان جلفا صورت گرفت، در خصوص تردد مسافر، ترانزیت کالا، جابجایی اتباع ایرانی و سایر مسایل مرزی تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

جمهوری خودمختار نخجوان با حدود 400 هزار نفر جمعیت جزو قلمرو جمهوری آذربایجان بوده و به دنبال مناقشه قره باغ و قطع ارتباط این جمهوری با مرکز آذربایجان( باکو)، اتباع این جمهوری از طریق خاک جمهوری اسلامی برای سفر به باکو استفاده می کنند.

ارتباط کشورمان با جمهوری خودمختار نخجوان از طریق مرزهای جلفا(آذربایجان شرقی) و پلدشت(آذربایجان غربی) امکان پذیر است.

شنبه, ارديبهشت 09 1396

زاهد محمودی در این پیام با تبریک نهم اردیبهشت سالروز تشکیل نهاد مقدس شوراهای اسلامی، از تلاش این عزیزان در عرصه خدمت رسانی بی منت به مردم تشکر و خدمت به اقشار محروم جامعه تحت منویات مقام معظم رهبری را به آنان توصیه کرده است.

پنج شنبه, فروردين 31 1396

با حضور وزیر جهاد کشاورزی، فاز نخست پروژه آبرسانی از رودخانه ارس به دو هزار و 500 هکتار از اراضی دشت هادیشهر( توابع جلفا) آغاز شد.

یکشنبه, فروردين 20 1396

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفری به شهرستان جلفا از مراحل اجرا و تکمیل پروژه آبرسانی به دشت هادیشهر بازدید و در جریان آخرین وضعیت تکمیل این پروژه قرار گرفت.

یکشنبه, اسفند 22 1395

فرماندار شهرستان جلفا بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای استقبال از میهمانان نوروزی تاکید کرد و گفت: مسوولان باید با آغوش باز و آمادگی کامل از گردشگران نوروزی استقبال کنند.

یکشنبه, اسفند 22 1395

با حکم وزیر کشور علی محمودی به عنوان بخشدار مرکزی شهرستان جلفا منصوب و در جلسه شورای اداری این شهرستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا،  وی متولد 1354 تبریز و از کارشناسان حوزه اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی است.

محمودی پیش از این در دولت تدبیر و امید از سال 93 تا یک ماه قبل  به عنوان بخشدار مرکزی شهرستان هریس مشغول فعالیت بود.

در جلسه شورای اداری شهرستان جلفا از خدمات حسام الدین حسامی بخشدار قبلی بخش مرکزی جلفا قدردانی شد. 

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %