سرخط اخبار

مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه:بهبود خدمات مرزی در توسعه روابط با کشورهای همسایه تاثیرگذار است

مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه تحکیم و گسترش روابط با کشورهای همسایه را از دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد و گفت: این دستاورد در نتیجه ارایه خدمات مطبوی در مبادی مرزی حاصل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، بهادر امینیان در حاشیه بازدید از پایانه مرزی جلفا و پل ارتباطی ایران – نخجوان، افزود: روند توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه به خصوص ممالک اسلامی طی سال های اخیر چشمگیر بوده است.

وی با بیان اینکه این وضعیت در طول سال های گذشته بی نظیر است، تصریح کرد: باید از این موقعیت در جهت تحقق اهداف نظام و منافع ملی استفاده کنیم.

امینیان تلاش برای توسعه روابط سیاسی در کنار روابط اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه را مورد اشاره قرار داد و افزود: تقویت همکاری ها پیشرفت و شکوفایی در مرزها را به ارمغان خواهد آورد.

فرماندار جلفا نیز در نشستی که به منظور بررسی وضعیت پایانه مرزی جلفا برگزار شد، با بیان اینکه تعامل و همکاری بین بخشی در مبادی مرزی حاکم است، از آن به عنوان نقطه قوت نظام در مرزها یاد کرد.

زاهد محمودی با تقدیر از سرکنسول ایران در جمهوری نخجوان در زمینه حل بسیاری از مسایل فی مابین مرزی، ابراز امیدواری کرد از این وضعیت در توسعه شهرستان و تحکیم روابط با کشورهای همسایه استفاده شود.

وی با تشریح دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه بین المللی به خصوص تحکیم روابط با کشورهای همسایه، افزود: گسترش ارتباطات بین المللی از دستاوردهای بزرگ کشورمان در تعامل با دنیا است.

در جریان سفر مدیر کل آموزش وزارت امور خارجه به شهرستان جلفا، سرکنسول ایران در نخجوان، فرماندار جلفا، فرمانده هنگ مرزی و مدیران پایانه مرزی و گمرک جلفا وی را همراهی می کردند.

در این سفر ظرفیت ها و قابلیت های پایانه مرزی جلفا، پل ارتباطی ایران – نخجوان، امکانات ترانزیت و سالن مسافری گمرک جلفا مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

پایانه مرزی جلفا و پل ارتباطی بین ایران – نخجوان( پل چوبی) در مرز شهرستان جلفا با جمهوری آذربایجان در کنار رودخانه ارس احداث شده و سالانه بیش از 3 میلیون نفر از اتباع آذری و کشورمان از این مرز تردد می کنند.

شهرستان جلفا همچنین از طریق پایانه مرزی نوردوز با جمهوری ارمنستان ارتباط زمینی دارد.

این شهرستان با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

 

بازدید 419 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار مهم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار تصویری

رنگ سایت

نوع قلم

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %